KONST / Ramar / Ram 5966278
*
nr 596 6278
Ram
Förgylld, 1800-tal, 22x27
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 18:44:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 19:23:11
1
100 kr
29/8 16:32:10
2
300 kr
30/8 16:09:33
3
200 kr
30/8 16:09:49
3
350 kr
30/8 17:56:49
4
800 kr
31/8 18:35:43
5
650 kr
31/8 18:36:22
5
900 kr
31/8 18:39:35
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
-
2073 Färglitografi
Francois Arnal (1924-2012), komposition. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:40
*
Ram
nr 596 6278
Ram
Förgylld, 1800-tal, 22x27
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 19:23:11 | 1 | 100 kr |
29/8 16:32:10 | 2 | 300 kr |
30/8 16:09:33 | 3 | 200 kr |
30/8 16:09:49 | 3 | 350 kr |
30/8 17:56:49 | 4 | 800 kr |
31/8 18:35:43 | 5 | 650 kr |
31/8 18:36:22 | 5 | 900 kr |
31/8 18:39:35 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54 -
2073 Färglitografi
Francois Arnal (1924-2012), komposition. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:40